3 grudnia 2015
(21 dni do Wigilii)
KURSY FOTOGRAFICZNE
Co w trakcie nich się robi? Czy warto w nich uczestniczyć?
Moim zdaniem warsztaty fotograficzne są bardzo przydatne. Dla osób doświadczonych, jak i dla amatorów. Jest to fajny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz poszerzeniu swojej wiedzy na temat fotografii.
Więc na czym polegają kursy?
Na podstawowych, najbardziej znanych warsztatach poznaje się wszystkie podstawowe opcje aparatu, co to iso, przysłona oraz czas naświetlania, jakie są rodzaje lamp i obiektywów, do czego służą?, jakie są modele aparatów. Można dowiedzieć się czym różni się aparat kompaktowy od lustrzanki, a nawet poznać historię fotografii, czyli np. jak wyglądały pierwsze zdjęcia, aparaty oraz jak je wymyślono.
Jeśli na kursach można dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy to nasuwa się pytanie: czy to kosztuje?
Wszystko zależy od tego gdzie i przez kogo organizowane są warsztaty. Oczywiście łatwiej jest dostać się na kursy płatne, ponieważ wtedy nie ważny jest wiek ani nasze doświadczenie, bo istnieje podział na grupy (poziomy), czyli np. podstawowe lub zaawansowane. Wystarczy poszukać w internecie, myślę że raczej w każdym mieście są organizowane takie kursy, więc są one łatwo dostępne.
Natomiast jeśli chodzi o kursy bezpłatne to dla młodzieży i dzieci podczas wakacji oraz ferii często przez miasto organizowane są właśnie takie zajęcia, warto wtedy zorientować się jakie będą tematy i czy będą nas interesować. Jednakże nie tylko dla najmłodszych są organizowane bezpłatne zajęcia. Dla starszych również! Np. w moim mieście w te wakacje powstała grupa fotograficzna, a mowa tu o FOTO5, o której opowiem Wam w następnym poście z tej serii :) Były to fotospacery, gdzie z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, pod okiem "przewodnika" robiliśmy zdjęcia i wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami. Były to naprawdę świetne warsztaty!
Więc czy warto uczestniczyć w kursach fotograficznych?
Według mnie zdecydowanie tak, głównie dlatego że można poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy służą swoją pomocą oraz wspierają siebie nawzajem, ale również dlatego, że można wiele się nauczyć!
W kolejnym poście z tej serii opowiem Wam o swoich kursach fotograficznych, w których miałam przyjemność brać udział. Mam nadzieję, że taka seria na moim blogu Wam się podoba, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach! :)
I na koniec oczywiście przypominam o konkursie!
(SZCZEGÓŁY 2 POSTY WCZEŚNIEJ)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz