czwartek, 6 sierpnia 2015

♥27 || 1 urodziny! (Jak przerabiam zdjęcia?)

Hej! ;*
Jak już zapewne wiecie byłam na wakacjach w górach, a dokładnie w Szklarskiej Porębie!
Post z tego wyjazdu na pewno się pojawi, bądźcie cierpliwi!
Ale dzisiaj coś innego, kilka dni temu, kiedy byłam w górach mój blog miał 1 urodziny! :D
Bardzo bardzo chcę z tego miejsca podziękować Wam wszystkim - modelom, obserwatorom i pomocnikom! Bez Was ten blog byłby nudny! <3
Poza podziękowaniami chciałabym z tej okazji przyszykować specjalny post :)
Zapytałam Was na fanpage'u co chcielibyście w nim zobaczyć?
Dostałam niewiele odpowiedzi, wszystkie na priv i dotyczyły one obróbki moich zdjęć :P
 Tak, więc na waszą prośbę dzisiaj taki oto post!

JAK PRZERABIAM ZDJĘCIA?

Kiedy mam już zdjęcie, które jest w miarę moich możliwości dobrze zrobione od strony technicznej umieszczam je w programie do obróbki zdjęć, mam ich kilka, ale najczęściej przerabiam w PhotoScape.
Przerabiam w nim zdjęcia od 5 lat i po prostu nie mogę przestawić się na inny program ;P



Mój sposób na obróbkę zdjęć nie jest jakiś specjalny, robię to, co pewnie każdy z nas robi ;)
Jeśli coś mi się nie podoba, kadruje :)
A następnie:
Wyostrzam, rozświetlam, podświetlam, czasem wzmacniam kontrast, albo pogłębiam ;D
Zdarza się, że nakładam jakiś filtr - np. czarno-biały, itp, a czasami efekt kliszy!
Polecam dla początkujących bardzo dużo zabawy w takich programach, kombinujcie, wymyślajcie!
Zdarza się, że ja jakieś zdjęcie przerabiam 5 razy od nowa i wciskam "cofnij wszystko"
Na dobrą obróbkę nie ma recepty, trzeba przeglądać, szukać i patrzeć, czy to to, czego oczekujemy od tego zdjęcia!
Należy jednak pamiętać, że nie wszystko da się przerobić!
Szum, zły czas- tzn. nieostre zdjęcie lub zbyt ciemne, niedoświetlone miejsca - nie naprawimy opcjami typu rozświetl lub wyostrz. Niestety, ale gdyby tak było, byłoby za pięknie! :D

A tutaj pokażę Wam kilka sposobów, w jaki przerobiłam to zdjęcie :D

 



Mam nadzieję, że takie inne wpisy też się Wam podobają :)
Postaram się na każdą okazję przygotowywać specjalne posty na bloga, tzn. z okazji urodzin, z wybicia jakiejś pełnej liczby polubień na fanpage'u, jak bd nas trochę więcej planuje jakieś konkursy!
Zachęcam wszystkich na sesje zdjęciowe, na które można się umawiać pisząc w prywatnej wiadomości na fanpage'u! :*

link - https://www.facebook.com/pages/Amatorsko-nie-znaczy-%C5%BAle/146572092217354

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz